A-prodej - dTest vyzývá Českou spořitelnu ke zrušení poplatku za vedení úvěru

Časopis dTest vyzývá další banku ke zrušení poplatku za vedení a správu úvěru. Po Komerční bance je tak Česká spořitelna druhou velkou bankovní institucí, na kterou v případě neúspěšného vyjednávání plánuje dTest podat žalobu.

dTest vyzývá Českou spořitelnu ke zrušení poplatku za vedení úvěru

Časopis dTest v nedávné době informoval o tom, že poplatek za správu úvěrového účtu považuje za nezákonný, a pokud jej banky samy nezruší, bude je žalovat. V podobné situaci již uspělo u soudu spotřebitelské sdružení v Německu a v individuálních případech také někteří klienti tuzemských bank.

Právníci dTestu proto minulý týden podali na Komerční banku žalobu. „Komerční banka nám oznámila, že výzvu ke zrušení sporného poplatku nemůže akceptovat,“ říká Miloš Borovička, právní poradce časopisu dTest, a dodává: „Přesto stále vyjednáváme a nevylučujeme možnost stažení žaloby v případě vstřícného jednání banky a zrušení poplatků.“

Klienti bank se o problematiku zajímají a mají zájem se k žalobě připojit. „Žalobu podáváme jako sdružení v zájmu všech spotřebitelů, kteří se cítí poškozeni,“ říká Borovička a vysvětluje: „Nejedná se o hromadnou žalobu a není tedy možné se k ní individuálně připojit. V případě úspěchu bude mít rozsudek dopad na všechny, kteří sporný poplatek platí.“

Stejný postup zvolil nyní dTest i vůči České spořitelně. „Česká spořitelna patří k velkým poskytovatelům hypoték a na naší poradnu se obrátila řada jejích klientů s žádostí o radu či pomoc, naše volba tedy byla logická,“ říká Borovička.

 


Zdroj: tz dTest.cz

 

[2012-11-30]
Autor článku dTest vyzývá Českou spořitelnu ke zrušení poplatku za vedení úvěru: převzatý článek